Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Artykuły

Strona główna  »  Artykuły


Obiektyw to jeden z najważniejszych elementów aparatu fotograficznego lub kamery. To on odpowiada za jakość i ostrość obrazu, który jest rejestrowany. W tym artykule omówimy, z czego składa się obiektyw oraz jakie cechy wpływają na jego funkcjonalność. Czym jest obiektyw? Obiektyw to układ optyczny, który składa się z kilku soczewek, które są zamontowane wewnątrz cylindrycznej obudowy. Soczewki te są odpowiedzialne za skupienie światła na powierzchni filmu lub matrycy, dzięki czemu uzyskujemy ostre i wyraźne zdjęcia lub filmy. Z czego składa się obiektyw? Obiektyw składa się z kilku elementów, które są niezbędne do uzyskania odpowiedniej jakości obrazu. Są to:
Kamery monitoringu to podstawowy element systemów zabezpieczeń. Aby zapewnić ich maksymalną skuteczność, konieczne jest dobre dopasowanie obiektywu. Odpowiedni wybór obiektywu pozwoli na uzyskanie najlepszej jakości obrazu, a także umożliwi dostosowanie pola widzenia do konkretnych potrzeb. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiedni obiektyw do kamery monitoringu i dlaczego warto robić zakupy na stronie obiektywy.com.pl.
Nagrania wideo otrzymywane przy pomocy kamer do samochodów o wysokiej jakości generowanego obrazu, mogą stanowić niezbity dowód dla Policji i innych służb pokazujący prawdziwy przebieg wydarzeń na drodze (filmy/zdjęcia z datą, godziną oraz dźwiękiem). Kamery samochodowe Full HD pozwalają także na filmowanie pięknych widoków w trakcie podróży czy śmiesznych sytuacji do jakich każdego dnia dochodzi, gdy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego.
Hurtownia CCTV . Obiektyw do kamer przemysłowych firmy FUJINON ze zmienną ogniskową w zakresie od 2.8 do 8 milimetrów należy do najwyższej jakości obiektywów na rynku CCTV.
Przemysłowy obiektyw Auto Iris o zmiennej ogniskowej 2.7-12mm to profesjonalny układ optyczny stworzony na potrzeby systemów telewizji przemysłowej. Obiektyw Auto Iris 2.7-12mm jest produkowany w Japonii.
Obiektywy mini LCMTV 25mm marki LC Security to specjalne układy optyczne przystosowane specjalnie do pracy w systemach telewizji przemysłowej. Obiektywy mini to układy optyczne współpracujące z kamerami przemysłowymi o gwincie typu CS i jego średnicy rzędu 13mm.
Zmienno ogniskowe obiektywy CCTV to specjalna grupa obiektywów cechujących się płynną regulacją długości ogniskowej. Pierwsze zmiennoogniskowe obiektywy CCTV zostały wykorzystane w kamerze filmowej w roku 1931.
LTC3793/50 to nowoczesne obiektywy do kamer przemysłowych typu motor zoom. Obiektywy do kamer CCTV z serii LTC3793/50 to kolejny z produktów lidera systemów bezpieczeństwa i telewizji przemysłowej, firmy BOSCH.
Nowoczesne obiektywy do kamer przemysłowych tworzone są z myślą o pracy w najdrudniejszych warunkach oświetleniowych. Asferyczne obiektywy do kamer przemysłowych to grupa najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektywów.
Stałoogniskowe obiektywy do kamer przemysłowych to specjalny rodzaj obiektywów, w których ogniskowa jest stała. Stałoogniskowe obiektywy do kamer CCTV są przeciwieństwem obiektywów ze zmienną ogniskową.
Zmiennoogniskowe obiektywy do kamer przemysłowych z serii 13VG550T Tamron to profesjonalne ukłony optyczne charakteryzujące się przede wszystkim bardzo dużym zakresem zmiany ogniskowej. Obiektywy do kamer 13VG550T Tamron posiadają zmienną ogniskową w zakresie od 5 do aż 50 milimetrów.
LC-9022L to najnowsza propozycja kamery z serii LC. Model LC-9022L to dualna kamera szybkoobrotowa z kolorowym przetwornikiem obrazu CCD Sony Exview oraz obiektywem AutoIris.
LC-612 to kolorowa kamera kopułkowa typu dzień/noc, w której zainstalowano bardzo dobrej jakości przetwornik Sony ExView HAD 1/3” CCD.
Seria kamer kopułowych LC-682C to najwyższej jakości urządzenie wizyjne, w którym wykorzystano większość najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych stosowanych w nowoczesnych kamerach kopułowych.
Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że systemy CCTV coraz częściej korzystają z zaawansowanych rozwiązań cechujących się elementami sztucznej inteligencji.
Model LC-471 gwarantuje najwyższej jakości obraz w warunkach dziennych i nocnych. Urządzenie posiada wytrzymałą i estetyczną obudowę, która nie tylko doskonale komponuje się w różnych otoczeniach ale także niezwykle skutecznie chroni kamerę przed uszkodzeniami fizycznymi.
HQ1600 to obecnie jeden z najlepszych 16 kanałowy rejestrator cyfrowy dostępny na polskim rynku sprzętu CCTV. Urządzenie to połączenie najnowszych technologii ze sprawdzonymi technikami rejestracji obrazów z kamer przemysłowych.
Kompaktowa kamera dualna LC-250ASD z przetwornikiem SONY CCD zapewnia doskonałą jakość obrazu rzędu 480 linii telewizyjnych. Dzięki wysokiej jakości przetwornikowi 1/3” CCD kamera przemysłowa LC-250ASD dysponuje fantastyczną czułością podczas pracy w trybie monochromatycznym, która wynosi 0,002 Lx.
Szybkie i skutecznie lokalizowanie i usuwanie nadajników podsłuchowych to nie tylko zajęcie dla osób posiadających specjalną wiedzę i umiejętności w wykrywaniu podsłuchów.
Profesjonalny detektor podsłuchów FC-6002 (6WB) jest niezawodnym i wyjątkowo skutecznym urządzeniem wykrywającym podsłuchy oraz inne urządzenia wytwarzające własne pole elektromagnetyczne.
Obiektywy autoiris są to specjalne obiektywy, które posiadają mechanizm automatycznej przysłony. Obiektywy autoiris samoczynnie dostosowują się do poziomu oświetlenia. W przypadku gdy oświetlenie jest zbyt małe przysłona się bardziej otwiera podobnie rzecz wygląda w drugą stronę.
Jaka jest zależność między wielkością obiektywu do kamer przemysłowych a wielkością przetwornika? Obiektywy do kamer mogą wytworzyć określoną wielkość do kamer, podobnie jest z przetwornikami. W jednym i drugim przypadku wielkość obrazu podawana jest w calach.
W niektórych przypadkach obiektywy do kamer muszą być wyposażone w dodatkowe filtry. Specjalne filtry najczęściej wykorzystuje się w przypadku gdy dobieramy obiektywy do kamer monochromatycznych. Najczęściej stosowanymi filtrami są: IR–cut, IR-pas oraz filtr szary. IR–cut to filtry przepuszczające tylko promienie światła widzialnego, natomiast IR-pass to filtry przepuszczające wyłącznie zakres podczerwieni.
Wyróżniamy różne obiektywy do kamer przemysłowych. Najbardziej podstawowym podziałem jest podziała na tradycyjne obiektywy do kamer oraz obiektywy specjalne. Wyróżniamy trzy typy specjalnych obiektywów do kamer przemysłowych. Specjalne obiektywy dzielimy na: szczelinowe, telecentryczne oraz asferyczne.

Archiwum